| RaVuL a întrebat:

Am un aparat foto Canon PowerShot A3200 IS. Fratele meu din lipsa de ocupatie a pornit aparatul si cand l-a oprit a apasat tare obiectivul in jos. Acum nu se mai deschide aparatul. Apas *power* si apare pe display Canon si dupa 10 secunde da : Eroare obiectiv. Ce-i de facut?

2 răspunsuri:
| lizucalisuca a răspuns:

Daca mai e in garantie fugi repede cu el la reparat, spune ca nu l-ai trantit si ca eroare asta a aparut fara ca voi sa faceti nimic.

| AnonBdu99 a răspuns:

Obiectiv=Telescopul care se deschide cand pornesti aparatul, deci,, OBIECTIVUL,, este stricat, poti sa mergi la un specialist sa-l repare sau poti sa-l faci borcan de zacusca, ca nu mai e bun de nimic.