| vocaloidfan2211 a întrebat:

Am un aparat foto Nikon coolpix s7000 si l-am scapat din greseala pe jos, nunumai ca, nu prezinta nici un defect cu lentila, sezorul sau alte chestii. Pun
intrebarea asta pentru ca am mai avut un aparat foto acelasi model, a cazut pe jos si nu mai mergea. Se poate intampla ceva rau daca nu bag de seama chestia asta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Se poate spune ca ai avut noroc. tongue Asta nu inseamna ca nu l-a afectat fizic, dar nu pana acolo incat sa nu mai poata fi folosit la standardele sale. happy Numai daca ai probleme in viitor cu el, abia atunci trebuie sa gasesti o rezolvare. Un lucru e clar: trebuie sa ai mai multa grija de el, pentru ca a doua oara s-ar putea sa ai ghinion (sa nu mai functioneze deloc). big grin
Am un aparat Sony care a fost scapat de 2 pe jos si, in afara de cateva urme fizice de impact, nu are nimic. Scoate pozele la fel. happy

| vocaloidfan2211 explică (pentru dannyel86):

Am avut, dar am improvizat un trepied dintr-o-o boxa portabila big grin

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc TOTDEAUNA un snur de siguranta, legat de gat sau de mana, indiferent daca folosesc o camera de palma sau un DSLR. Iar cand nu le folosesc, le tin totdeauna in husa de protectie, care amortizeaza socurile de lovire.
Am avut multe aparate, dar nici unul nu a patit nici macar o zgaraitura de la lovire sau cazatura.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Este pozitia aia in care scapi un lucru si nu se sparte/face bucati, acolo fiind punctul de rezistenta. Este ca si cum impingi de pe masa o felie data cu gem si ai doua sanse la cum o sa pice...cu fata in jos sau cu fata in sus. Vezi clar cum a picat la tine :]] salut, si pofta buna pentru data viitoare cand o sa mananci :]]]] Cheers!