| Pasat_Ilie_1994 a întrebat:

Am un aparato foto compact si imi este interesnat cum as putea/ sau cum ar putea sa citeasca si fisiere care nu le fac cu el dar le pun pe card, da imagini sau video, nu altceva

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Faci un filmulet de vreo 5 secunde cu aparatul foto, dupa care il transferi in laptop/pc si dai clic dreapta pe fisierul video si selectezi proprietati.
daca e avi, atunci tot acelasi format trebuie sa pui in aparat sa poti vedea filme poze..ma intelegi
intrebare!-poti baga un obiect in forma de cub pe o gaura in forma de romb? evident nu!
cam asa si cu filmele si pozele pe care vrei sa le pui pe card si sa le vezi pe aparat. capisci?

| Pasat_Ilie_1994 explică (pentru mudokins78):

Am inteles, am incercat imagini nu se primeste video acelasi format nu se primeste, la imagini am gasit cale la propietati trebuie sa pun versiune exif si cam atit, mersi de ajutor