| vanciurea a întrebat:

Am un aspirator de la zass si nu aspira cum trebuie[i-am curatat filtrele, aruncat sacul de praf si nimic]nu trage cum trebuie. fundita celui care imi spune cum sal repar!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie demontat motorasul aspiratorului, care pe unul din axe are niste paleti din aluminiu care folosesc pentru aspiratie. Exista probabilitatea ca acestia sa fie deformati, sau si-au pierdut din calitati. Daca nu te descurci, apeleaza la un atelier de reparatii uz casnic.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie vazut daca nu trage aer fals, adica pe altundeva decat prin furtun, ca se mai intampla sa nu fie inchis bine.Si, pe langa sac mai este o mica pasla care trebuie curatata si aia! Mai este posibil ca motorul sa fie din fabricatie slab!

| alexgogo a răspuns:

Vezzi ca poate este teava sau furtunul infundate