| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am un Asus k75vm, de 2-3 luni am probleme cu cablul care face legatura dintre placa de baza si display, are slabita legatura exact la balama. Ce fel de circuite sunt si din ce material? As vrea sa incerc sa desfac circuitor si sa incerc sa-l repar.
Are rost incerc sau n-am nicio sansa?
Daca da as dori niste sfaturihappy
Multumesc.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca nu vrei sa-l strici mai rau te sfatuiesc sa-l duci la un service!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

N-ai nicio sansa. E o banda flexibila care daca este uzata trebuie inlocuita. Deci mergi la service cu el.

| Victoria_Mihu_1964 a răspuns (pentru andreia67):

De fapt sunt 40 de fire foarte foarte subtiri.

| andreia67 a răspuns (pentru Victoria_Mihu_1964):

Poate sa fie ori panglica ori fire subtiri. Depinde de model.