| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator care dupa ce il pornesc merge 5 secunde si apoi suna ca un motor sau o drujba timp de 77 secunde dupa care sunetul se opreste. Daca opresc calculatorul si il pornesc iar dupa maxim 15-20 minute, nu suna de loc. Daca insa il tin mai mult oprit si apoi ii dau drumul suna iar cele 77 de secunde. Calculatorul e curatat complet de praf. Stie cineva ce altceva ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ventilator defectos sau care nu e fixat cum trebuie. ma refer si la ventilatorul sursei de alimentare. de asemenea poate sa vibreze orice piesa ce nu e fixata bine. deschide pc si asa il pornesti. incerci sa vezi de unde vine acel zgomot de 77 secunde.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

laughing 77 de secunde.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe cronometru happy

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramon nu rade, poate omul chiar a cronometrat...

4 răspunsuri:
| johnnyboby a răspuns:

Problema ta vine de la un ventilator cel mai probabil ventilatorul de la sursa sau cel de la procesor. ar trebui sa desfaci caculatorul si sa vezi care ventilator produce acel zgomot si il inlocuiesti. daca nu te pricepi cheama un prieten mai priceput sa te ajute.