| yzk a întrebat:

Am un calculator căreia i-am schimbat procesorul cu unul identic fără sa schimb ceva, deoarece celui vechi i-am rupt pinii. Acum când îl pornesc are fluctuații și se pornește și repornește la jumatate de secundă. Ce ar putea avea? Sa fie arsa sursa? Placa de baza?

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pai si pinii rupti pe unde au ramas? Prin socket?

| yzk explică (pentru flixbuster):

Nu au rămas acolo, l am rupt când voiam sa-l pun la loc și mi-a căzut din mana.

| flixbuster a răspuns (pentru yzk):

Atunci daca nu ai facut decat sa inlocuiesti un procesor cu altul identic si cel nou nu merge, singura concluzie imediata ar fi ca noul procesor este defect. Ai unde sa il testezi in alta parte?

| AlinAvram a răspuns:

Când ai schimbat procesorul, ai înlocuit pasta? Face coolerul contact cum trebuie?