| onioni53 a întrebat:

Am un calculator cu windows xp. Aveam un cont facut pe el si am facut altul si am pus parola. Cand l-am deschis a doua zi, contul vechi s-a sters cu tot ce avea. Stie cineva cum imi pot recupera toate datele, pentru ca erau importante? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Folosind un sistem Linux butat în mod live de pe un cd sau DVD.Din managerul de fișiere vei putea accesa conținutul hard disc-ului, copia, șterge și edita fișierele de pe hard disc, deci și fișierele ce vrei să le recuperezi
Pentru ale recupera ai nevoie de un de exemplu stick usb pe care să le copiezi de pe hard disc.
Succes

| onioni53 explică (pentru DeyCj):

Multumesc! Sper sa reusesc! big grin

| DeyCj a răspuns (pentru onioni53):

Sunt sigur că vei reuși.O să vezi că nu e mare lucru, mai ales dacă te orientezi spre un sistem linux cu desktop XFCE sau LXDE.Sunt cele mai „Windows like" și minunate pentru recuperări de date.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce cont ai facut limitat sau de administrator? fisierele sterse nu pot fi recuperate prin live boot cd pentru ca le-ai sters de pe contul principal

| Adminul000 a răspuns (pentru RAY):

Cand deschide pc-ul sa dea F8 si o sa ii apare setari si apoi sa dea Recoupered Account deleted

| RAY a răspuns (pentru Adminul000):

Nu stiam de asta

| onioni53 explică:

@ValentinAFM User Accounts

| ValentinAFM a răspuns:

Ce fel de cont?