| Bogdan_8059 a întrebat:

Am un calculator cu XP pe el
i-am facut ceva modificari esentiale ca sa mearga windows 7 de 64 biti
am facut DVD bootabil, si cand i-am dat "instal" mi-a aparut urmatoarea, zic eu, eroare...ca nu stiu ce estehee hee

"Load Driver. A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now. Note: If the Windows installation media is in de CD/DVD drive, you can safely remove it for this step."

Am incercat mai multe dvd-uri cu w7(si originale) de x86 32 biti, am bootat imagini iso si pe memorie USB, degeaba, tot aceeasi problema.
Nu stiu ce sa ma fac...

Motherboard M2N8-VMX
2 gb RAM
2.8 (64) Amd dual core
hdd SATA 500 GB...

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca zici ca dvd-ul bootabil e in regula (probat si pe un alt pc.) iar unitatea optica nu e cu probleme, atunci problema e cea descrisa de,, craniul". Un upgrade de bios ar fi indicat.Aceasta problema am intalnit-o si eu la un pc.O fi mergand el windows 7 si pe pentium 3 dar pentru asta trebuie mai intai sa poti sa-l instalezi.

| eugenl a răspuns:

Cauta in bios si pune unitatea dvd-rom sau CD rom sa buteze prima. si nu-i dai install din XP ci direct de cum se deschide computerul. Daca nu merge asa cauta-ti pe net un update de la Bios

| craniul a răspuns:

Problema ar fi in alta parte. poate biosul tau are o versiune veche si nu suporta noile sisteme de operare. deci tu degeaba ai pus pe el motor de bmW daca ai carcasa de loganhee hee

| laurentiu80 a răspuns (pentru craniul):

Fii serios. windows 7 se poate instala si pe un sistem cu pentium 3! Mai mult ca sigur cd-ul este zgariat, sau unitatea de citit cd nu citeste bine.