| deleroK a întrebat:

Am un calculator I5 2500, 4gb ram ddr si placa video integrată si am gasit o placa video 750ti 2gb. Vreau sa o cumpăr, am inteles ca daca am placa video integrata nu mai pot pune o placa video, e adevarat? Si cum aflu daca e compatibilă?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat! Poti pune o placa dedicata daca ai slotul necesar pe placa de baza (era bine daca spuneai denumirea si codul placii de baza). Cat despre functionare, este putin probabil sa faca bottlenek. Uite: https://bit.ly/31Y7dqm Cred ca te-ar mai ajuta si 4 GB de RAM! Banuiesc ca ai Windows!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Cum a zis Salontanul, totusi mai adauga niste RAM. Nu ca n-ar fi compatibil, dar 4GB in 2020 e putin si probabil o sa ai performanta redusa cand ramai fara suficient RAM in timp ce te joci, ceea ce duce la bottleneck.