| yonutz6399 a întrebat:

Am un calculator vechi pe care vreau sa-l vand.El prindea net printr-un modem simplu prin cablu, iar pe laptop aveam net prin wireless wi-fi. Daca voi elimina calculatorul, va putea merge wireless-ul pentru laptop? Adica trebuie sa fie conectat modemul la calculator ca sa mearga wireless-ul?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu, logic, ca doar nu calculatorul da internet, el primeste, ca si laptopul!

| Green66 a răspuns:

Prin modem cred că te referi la router wi-fi, nu?
Nu are legătură calculatorul cu laptop-ul, îi poți scoate cablul și ai să vezi că vei avea wireless. Semnalul wireless vine către laptop de la modem/router.