| WolfyPro a întrebat:

Am un calculator vechi si incerc sa il repar... dupa instalarea windows ului, se blocheaza la un anumit timp... random????
Ce sa fac?
DAU FUNDA????

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa instalezi un Windows mai puternic decat poate duce calculatorul, poate instalezi o varianta pe 64 bit si PC-ul nu recunoste decat instructiuni pe 32 bit sau sa aiba o defectiune fizica. Numai cineva care vede te poate ajuta. Incearca cu un Windows XP sau un sistem de operare Unix-Linux. Recomand Linux Mint Mate. Este mai aproape de Windows (ca aspect). Exemplu: http://bit.ly/2CV5Mho

| PainTech a răspuns:

Problema este destul de comuna si poate fi provocata de mai multi factori : supraincalzire, defectiune a sursei, incompatibilitate, memorie RAM, drivere, etc.
Nu iti poate rezolva nimeni problema pe internet, de la distanta. E nevoie de o cercetare mai amanuntita.

| RAY a răspuns:

Cpu,ram,hard