| vladvlad23 a întrebat:

Am un CDV DVD 1536 HS si am scris un DVD cu 3 filme cu subtitrarea inclusa in imagine prin overlay etc. scris cu Nero Start Smart la viteza 16. x. Scria si pe DVD-ul care l-am cumparat 16x. Oricum, l-am scris si cand l-am pus in CDV il citeste tot bine da cand dau play atunci nu se vede nimic (ecran negru) si nu se aude nimic. In schimb jos la DVD imi arata ca merge dar merge ca si cum ar fi pe derulare cate 10-20 sec odata. Si dupa ce se termina timpul la film atunci ma da inapoi la meniu si selectez alt film la fel... Ce-as putea face? Am CDV de mai demult dar nu am mai patit, nu mai stiu de unde l-am luat si nu mai e in garantie sigur. Are cativa ani si pana acum o mers perfect numai cu niste erori dar scoteam dvd si il puneam la loc mergea perfect. Ce-as putea face?

1 răspuns:
| Ormus2 a răspuns:

Salut făi un benchmark este un program foarte bun si e gratis (nero disc speed) si-l poti downloada de pe site-ul majorgeek si acolo o sa vezi viteza optionala pentru scrierea discului si inca multe alte teste