| anonim_4396 a întrebat:

Am un cont de Facebook vechi, si vreau sa-l sterg nu stiu ce e-mail, nr de telefon, parola am folosit. Am inteles ca se poate bloca, daca mai multi raporteaza profilul ca fiind fals?
Ce optiune trebuie aleasa la raport? Si numai prietenii din contul respectiv pot raporta incat sa se stearga?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Cu cont fals. Facbook va trebui sa dezactiveze contul si sa ceara confirmarea identitatii. Something like that

9 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Sa postezi filme p0rno laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Ca sa posteze filme xxx are nevoie de email, parola, nr de tel el nu le are. singura modalitate e sa primeasca raport.

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Eu am intrebat serios, am un cont pe care nu-l mai pot accesa si vreau sa se stearga.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

IGNORA-L
eu am 5 profile de fucibuci, TOATE false (de pe unul vorbesc cu sor'mea, pe restul le-am facut sa pot raspunde cu Facebook sau sa le bag in diverse jocuri)

si mi-au taiat numai unul ca raspuneam prea acid pe MSN, chestie care acum nu o mai fac (nu mai raspund deloc pe msn) si imi pare rau de contul ala!

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah sorry, am sarit peste partea aia laughing

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry, am sarit peste partea aia. laughing Si eu vorbeam serios laughing Poti sa iti rogi prietenii sa raporteze contul pana ce se va sterge, sau poti sa ignori contul pana o sa considere Facebook ca nu e de standardele lor. Asa mi s-au sters doua conturi cu toate ca eram activa si erau conturile mele personale

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Scuzele sunt aceptate happy

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Thank youuu

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Eu am o fixatie, sa nu am poze personale pe net. contul ala nu l-am accessat de ~7 ani, nu stiu ce parola, e-mail, numar am folosit ca eu aveam zeci de emailuri si numere de telefon. Dar am inteles cand dai raport trebuie sa selectezi ceva anume, Adica sa delcari ca este cont fals, sau ca pretinde ca e altcineva ce e jignitor etc, si nu stiu exact care din ele.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cont fals. Facbook va trebui sa dezactiveze contul si sa ceara confirmarea identitatii. Something like that