| MariiLetz a întrebat:

Am un Corby txt B3210 care s-a stricat de mai multe ori in ultimul an:acceasi problema nu se mai aprinde. L-am trimis la garantie de 3 ori tot cu problema asta, saptamana trecuta insa am facut cerere de inlocuire si azi am primit o notificare in care imi spun ca nu pot inlocui telefonul si imi anuleaza garantia fiindca, cica, are lichide in el. Adica ei mi l-au reparat de mantuiala de 3 ori (cu exact acceasi problema) si acum cand cer inlocuire (tot cu aceeasi problema) nu vor?! Mentionez ca firma de la garantie sa numeste Regenersis si are site-ul aici http://www.regenersis.ro/
Ati mai avut probleme cu ei?
Ce pot sa fac impotriva lor?
Va rog sa ma ajutati...

2 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Intrebarea este ai scapat apa pe el? Daca da atunci nu iti pot face el nimic, daca nu te duci la alt service si daca zic si aia ca nu este de la vreun lichid, atunci sesizeri opc`ul si depui o plangere contra firmei respective, chiar daca nu til schimba macar le pui Opc`ul pe cap si nu o sa le prea convina

| MariiLetz explică (pentru iulikka):

Buna ideea o sa ma duc la un service. Dar sunt 100% sigur ca nu am lichide in el pentru ca are ACEEASI problema ca datile trecute cand mi l-au primit la garamtie...numai ca acum am cerut inlocuire si nu reparare. Poate nu mai aveau corby pe stoc si nu vroiau sa-mi restituie banii. Daca se confirma ca nu am lichide in el pun Opc-ul pe ei si le fac si trimitere in judecata si cu banii de ii fac din daune imi iau iPhone 4 (sau 5 daca apare pana atunci laughing )