| niko67 a întrebat:

Am un decodor de la dg cu cartela si unul de la focus se aprind si merg, foarte vechi, cel de la dg, l-am gasit intr-o casa cumparata ..intrebarea este, care din ele merge sa prind posturi la liber? Daca merg, m-ar interesa kanal d, sa il pun la o batrana.Sa nu uit sa-l activez pe cel de la dg, la popular ca e 17 lei cu abonament,

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, deci in primul rînd decodorul de la digi este decodor pentru cablu sau pentru antenă satelit? Este foarte important sa stii ce tip de decodor ai in casa, fa i o poză si pune o aici sa o vedem.

| dannyel86 a răspuns:

Conteaza foarte mult cu ce tehnologie vine decodorul. Daca e DVB-C, va merge pe abonament cu cablu. Daca e DVB-T, vei putea atasa o antena digitala terestra, cu care va prinde TVR-urile (si poate si ceva in plus). Daca are DVB-S, inseamna ca are intrare pentru antena satelit, unde ai acces la o multitudine de posturi (straine, dar mai putine romanesti).
Vezi modelul exact pe net si ce facilitati are decodorul tau.