| introduaicinumele a întrebat:

Am un elicopter HG Light de la Niko cu telecomanda si nu prea mai merge! Cred ca s-a ars acumulatorul deoarece il tin la incarcat destul si porneste se invarte elicia 2 secunde si se sting becurile si moare bateria! Ce pot sa fac in afara sa-l dau la gunoi? Multumesc mult pentru ajutorul vostru!

Răspuns Câştigător
| theorizer a răspuns:

Acumulatorii, bateriile reincarcabile, au durata de viata limitata, uneori foarte limitata wave Poti incerca sa-i pui in loc baterii normale, dar asta ori e foarte greu, ori... imposibil.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| deas2 a răspuns:

Atentie! S-ar putea sa nu se incarce acumulatorul! Verifica incarcatorul daca incarca(cu ap. de masura)si apoi schimbi acumulatorul!