| sanclaudiu a întrebat:

Am un frigider in 2 usi BEKO DEN 477WD si de ceva timp am o problema: pe la filtru anti-miros imi curge destul de multa apa.Mentionez ca l-am desghetat si am uscat acel filtru(asa cum se specifica in manual); temperatura pare sa fie ok.
Care ar putea fi problema?
Apa care se aduna acolo nu tb evacuta prin alta parte?
Multumesc

1 răspuns:
| Tagaso a răspuns:

Tăvița în care se adună apa ar trebui să aibă o gaură prin care se scurge apa în altă tăviță deasupra motorului de unde se evaporă.Se pare că aceea gaură e înfundată, iei o sârmă și o desfunzi