| ultair a întrebat:

Am un GTX 1050 Ti, si as vrea sa il overclockez, dar nu stiu cati ani ar mai putea sa ma duca daca ii dau oc, placa video e noua si as vrea macar sa reziste macar 2-3 ani.

1 răspuns:
| Mandeliu a răspuns:

Incearca MSI Afterburner pentru OC, si incearca sa vezi cum se descurca cu un benchmark, incearca sa fie in asa fel incat sa nu treaca de 77-80 de grade si va rezista 3 ani. Conteaza si de la ce firma ai placa video, unele au racire mai buna ca altele, si posibilitati de oc mai ridicate. Succes.