| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Am un GTX980M. Cat pot castiga pe zi din minat BitCoin?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Nici nu ai cum sa minezi cu laptopul, azi minezi cu el si maine il vezi ca isi da duhul, si daca ar fi sa ma gandesc cat ai castiga din minat...ei bine nimic!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai mineaza de mult timp bitcoin cu placi video... si mai ales nu cu una.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hahahaha, ce gluma buna. Te-ai trezit cu vreo trei ani prea tirziu ca sa minezi cu o placa video oarecare, fie ea si de top. O sa consumi mai mult curent decat o sa faci BC, plus ca in vreo 2-3 luni de forja o sa se duca la vale laptopul.

| Wr3nch a răspuns:

Ca sa faci profit ai nevoie de un sistem dedicat doar pentru minat si atat. De exemplu cu o investitie de 2000 de dolari pentru un rig de minat si piscina de minare buna, ai putea face vreo 4000 de dolari dupa 12 luni. Dar suma finala depinde cat valoreaza bitcoin in acel moment. In decembrie era 19.000 acum e sub 10.000.

| combativul a răspuns:

Nu mult laughing

| EmanuelMihoc a răspuns:

Cam 25$ luna,

| EmanuelMihoc a răspuns:

Este foarte neplofitabil, mineaza monero.

| cioroicuSIDAncoi a răspuns:

Nu faci nici 50 de bani in 7 zile. Conteaza si de restul hardware-ului, dar cu un laptop nu faci nimic curand