| matrix100 a întrebat:

Am un hard disk extern care daca il conectez pe usb la calculator si incerc sa pornesc pc-ul, acesta nu mai porneste, cred ca incearca sa booteze de pe hard diskul asta extern. In schimb dupa ce calculatorul intra in windows il conectez si merge fara probleme. Dar de fiecare data trebuie sa il scot, apoi sa-l demufez. Se poate rezolva cumva problema?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Intra in BIOS, verifica si modifica daca e cazul ca primul la bootare sa fie setat HDD.