| KlaudiuRad a întrebat:

Am un Huawei Y6 1GB Ram. Merita sa-l schimb cu un Lenovo Moto E3 (versiunea cu 1 GB Ram, nu Power) sau este mai slab decat Y6? Bateri ar fi mai buna la E3 si are Marshmallow, dar nu stiu cat de bun este.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Hai sa vedem diferențele.

În primul rând, Huawei are slot dual SIM, Lenovo nu.

În al doilea rând, procesorul de pe Huawei y6 este mai puternic (quad core 1.1 cortex a7), pe când Lenovo are (quad core 1.0 cortex a53). Este vorba de calitate, oricum frecvențele de procesare sunt mai mari la Huawei y6, deci executa task-uri mai rapid. "Se mișcă mai bine".

Grafica : Huawei y6 are un procesor grafic snapdragon 210, mult peste procesorul grafic de la Lenovo (Mediatek).

Huawei-ul suportă card SD până la 128 g, iar Lenovo până la 32 g, iar la memorie RAM, Huawei-ul este învingător. Are 1.2, Lenovo 1.

Singurul "pro" la Lenovo este bateria, in rest, performanță mai scăzuta fata de Huawei.

Alege Huawei happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenovo e mult mai bun si in plus Huawei se strica un-doi, dar Lenovo dureaza si trei-patru ani.

| KlaudiuRad explică (pentru anonim_4396):

Huawei-ul îl am de 2 ani și încă merge foarte bine. Nu am nici o problemă cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KlaudiuRad):

E,eu stiu asa huaweiurile.