| c0pil1n a întrebat:

Am un i5 9400f cu rx 580 8gb.
Daca incerc sa dau la un joc setarile pe high imi da crash driverul placii video.
Ce pot sa fac sa rulez jocul pe high fara sa-mi dea crash driverul

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

A.
1. Cauti driverele date de producatorul placii de baza, pentru versiunea Windows instalata pe calculator.
2. Dezinstalezi toate driverele placii de baza existente, dupa care
3. Instalezi driverele date de producatorul placii de baza

B.
1. Dezinstalezi driver-ul video actual
2. Descarci si instalezi driver-ul dat de producatorul placii video (ultima versiune), pentru versiunea Windows instalata pe calculator.

Dupa aceste inlocuiri de drivere, calculatorul trebuie sa functioneze fara probleme.
Daca totusi mai ai probleme cu jocul, atunci dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou.