| anonim_4396 a întrebat:

Am un id de messenger si nu mai pot intra pe el, dau sa recuperez parola dar zice ca nu se poate reseta online, si sa contactez departamentul yahoo. In urma cu ceva timp mi sa mai intamplat asa ceva dar am reusit sa intru pe o adresa si sa vorbesc live cu cei de la yahoo. Problema e ca nu mai stiu adresa aceea, o stie careva?

14 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Si eu am patit la fel. Daca nu era un ID important uita de el si fa-ti altul.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

E bloact, asteapta 24 de ore.

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru onasis1961):

Nu m-a ajutat deloc!

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Daca nu era important imi faceam alt id

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Daca era blocat zicea ca e blocat 24 ore. dar nu zice acest lucru, si au trecut vreo 3 zile de cand nu merge sa ma loghez sau sa recuperez parola

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru onasis1961):

Tot nu merge! am alte id-uri si merge deci faza cu dezinstalatu la yahoo pica! iar la resetare parola zice sa contactez departamentul yahoo! era o adresa cu care puteai sa vb live cu cei de la yahoo dar nu o mai stiu

| onasis1961 a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Pasul 1: intri pe contul tau la yahoo(sau la alt serviciu de mail) compui un nou email pe care il vei trimite la : hot_mailfinder@yahoo.com –asta fiind yahoo bot service

Pasul 2: ce scrii in acest email: la subject scrii: "usrpsw" + username-ul persoanei care vrei sa ii afli parola, pe urma alaturi, in paranteza scrii userul tau! (toate astea la subject este f important)]

Pasul 3: acum ce scrii : " id; psw; id_forgot; psw_forgot; usr:numele! my_pswis:parola; my_usr:nume2; yahoobotservice " fii atent aici:in loc de nume1 scrii numele userului care vrei sa ii afli parola(de obicei userul e ce e inainte de @), in loc de parola scrii parola ta de la contul tau(atentie ea trebuie sa fie reala pentru autentificare), in loc de nume2 scrii userul tau(tot real pentru verificare),
vezi sa scrii exact cum este scris aici intre ghilimele fiindca altfel nu functioneaza!

Pasul 4:acum astepti vreo 4-5 minute si vei primi un mail cu parola care o vrei

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru onasis1961):

Auzi chiar asa de prost ma crezi? pai sa iti trimit tie parola de la contul meu? laughing, faza asta fa-o la pustani nu mie

| onasis1961 a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Nu este nici-o fază!
Contacteză-l pe NeluL.Îl găseşti sus la (Comunitatea), e rank 1!

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru onasis1961):

Am trimis email de 10 minute si nu am primit nimic inapoi

| onasis1961 a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Îmi pare rău, am vrut să te ajut.Insistă la NeluL este singurul care te rezolvă.

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru onasis1961):

Am primit acum email si zice ca nu poate fi trimis emailul la aceea adresa de email pentru ca nu e buna