| JohnQ a întrebat:

Am un iphone 3G care nu mai porneste, apare doar sigla cu marul dupa care se stinge, i-am dat reset din Home+Power, l-am pus la incarcat dar nu se intampla nimic. Stie cineva sa imi dea un sfat ce sa mai fac sa porneasca? Thx. A lot

13 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Probabil este facut de Apple, e normal, retarzii aia nu sunt in stare de nimic. Recomand un telefon nou cu Android sau o piatra (are mai multe aplicatii ca un iPhone)winking

Răspuns utilizator avertizat
| terorvlad a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Capacitate maxima? Nu stiam ca poti sa il folosesti ca si altceva decat caramida la fundatie... Android jale pe langa ios? Ai idee ca ceea ce spui tu este o prostie mai mare ca twilight? Android e bazat pe unix adica linux, doar softul cel mai stabil din lume ce suporta toate tehnologiile posibile, iOSul e cv creeat in word pentru pitzipoance si cocalari, sa nu mai zic ca in ultimi 2-3 ani iOS se tine dupa android ca duhoarea pe langa ciorapi. Si ia zi-mi, daca iphone e asa maretz, ce face mai bine ca un android fara root? si chiar si asa, imi ia 2 minute sa instalez o aplicatie ce face toata treaba si daca e vreo problema, se dezinstaleaza si e ca nou.

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Esti intr-adevar proasta de dai in gropi la subiectul asta. happy faci parte din categoria aia de oameni care cumpara produse Apple fiindca au fost prostiti de societate sunt cele mai bune. Ei bine nu sunt, mai ales pentru pretul exagerat care il au.
1.Nu vad de ce ar conta daca am bani sau nu. Sunt mandru ca nu am bani de el si chiar daca as vrea nu m-as fali cu el. Nu sunt un dobitoc care isi arata banii pe unde merge. Nu fac si nu voi face parte din societatea degenerata care ne inconjoara.
2. Capacitate maxima? E foarte usor sa folosesti un telefon la capacitate maxima. Sa nu uitam ca exista vreo 15 telefoane mai bune ca iPhone, toate avand Android si in concluzie capacitatea maxima a iPhonului este destul de mediocra.
As continua si cu punctul 3 dar deja nu mai vreau sa imi bat capul prea mult. Din cate realizez esti o persoana distrusa de societate si destul de proasta. Probabil una din creaturile care merg prin cluburi.

Răspuns utilizator avertizat
| terorvlad a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Eu am dat root din 2 motive:1 e usor de dat si nu strica sa ai si 2 sa scot scor maxim cu overclock pe cpu in quadrant sa ma dau mare pe forumuri. Inafara de asta nu ma ajuta mai la nimic din moment ce telul suporta tether din fabrica si e pe ultimul android, si fixuri la ce? Pot pune un patch sa inregistrez 720p in loc de 857X480 si pentru un tel la 10 mil luat acum 1 an chiar nu am ce sa comentez. Toate jocurile de pe market imi ruleaza la 25+ Fps. Pot sa ii pun ce aspect vreau, chiar si de iphone sau HTC sau ce o mai fi fara root. Acum nu veni sa zici ca iphone nu ofera mai multe chestii cu jailbreak, chestii care androidul deja le are. Enumera 3 featureuri care le are 4s si optimus 2x (cel mai ieftin dual-core la 15 mil) nu le are? Nici sa nu mai zic de aplicatiile tegra care concureaza cu cele de console.

Răspuns utilizator avertizat
| terorvlad a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Intr-adevar, iphone este bun ca si un telefon de zi cu zi pentru cei ce nu sunt cu specificatiile hardware sau modurile, dar, nu cred ca cineva ar vrea sa plateasca atat de mult doar pentru un telefon. Si in legatura cu SGS+, Nu recomand. Ia-ti un Optimus 2X. Pentru 50 de lei in plus ai: 1080p recording, Procesor dual-core, placa video Nvidia care in momentul asta este mai buna ca cea pe SGS2. Aici gasesti specificatiile http://telefonultau.eu/products/LG-P990-Optimus-2X-Dark-Chrome.html

Răspuns utilizator avertizat
| bingbang10 a răspuns:

Probabil are softu stricat. Il iei si il duci la un service de telefoane. NU te baga sa il repari tu ca mai rau il strici. Crede-ma

| KennySKRILLEX a răspuns:

Daca ti-ai facut pana acum jailbreak la el si ti-a fost decodat, inseamna ca ai baseband 6.15.00 si cand incerci sa-i bagi softul ramane in recovery mode blocat cauta pe youtube un tutorial si il rezolvi sau ai pe el un unthreded jailbreak si poti sa-l pornesti doar cu redsnow este un program de jailbreak si are o setarie numita just boot dai acolo si ti`l porneste automat daca nu te pricepi dul la service ca s-ar putea sa `l strici

| JohnQ explică:

Ce şanse sunt să mi-l facă cineva care se pricepe să pornească fără să pierd totul de pe el (aplicaţii, note, adress book)?