| TheGrooveStreet a întrebat:

Am un iPhone 3GS si se consuma bateria foarte repede. Mai mult de o zi nu ma tine. Ce trebuie sa dezactivez sa ma tina mai >mult?

7 răspunsuri:
| MusicFan_6770 a răspuns:

Sa dezactivezi modulul iphone 3gs si sa activezi modulul Samsung galaxy s2 / s3

| Alexu420 a răspuns:

Daca te joci pe el e normal sa te tina atat bateria tinand cont ca telefonul este cu doua generatii in urma deja. dar cum au spus si ceilalti incearca sa dezactivezi wifi/bluetooth/3g in caz ca nu le folosesti si sa setezi luminozitatea mai mica!

| sfeklasfekla a răspuns:

Luminozitate mai mica(sa fie destul de mica) wifi off si sa nu te joci foarte mult. daca vorbesti are acei senzori care fac ca ecranul sa se inchida cand pui telefonul la ureche deci poti vorbii si poti dezactiva si 3g-ul asta in caz ca nu ai net pe mobil..Eu am avut 3gs si dadeam luminozitatea la minim si ma tinea 3 zile da nu ma jucam pe el

| sfeklasfekla a răspuns:

Ba daca nu stiti nu mai vorbiti se consuma automat daca ai luminozitate mare pe mine ma tinea 3 zile adica a 3 zi il incarcam asa ca taci acolo si nu iti mai da cu parerea daca nu ai avut niciodata iphone de ce vorbesti?

| SmileyFace2 a răspuns:

Nu tb sa dezactivezi nimic. ecranul are culori foarte bune si de asta se consuma bateria. crede-ma ca am o colega care si ea se plange ca i se termina bateria repede si nu face nimic cu el.

| CarmichaeL a răspuns:

CE sa faci!? Dami'l mie! laughing
Satisfactii!?

- Nu te mai enerveaza bateria
-Faci un om fericit! laughing)