| Amalliaa a întrebat:

Am un iPhone 4 la mana a 2-a. L-am lat deja cu ios 7 pe el si aseara, am conectat telefonul la pc sa bag niste muzica in el, prin iTunes, si mi-a aparut o fereastra sa actualizez ios-ul. am acceptat, s-a descarcat, apoi am scos usb-ul si l-am mutat in alt orificiu, si mi-a aparut pe monitor sa -l conectez la loc sa-l restaurez l-am conectat, am asteptat vreo 10 minute, a revenit la setarile din fabrica. Iar apoi, am ales limba pe iPhone, si mi-a aparut " ACTIVARE Acest iPhone este in prezent asociat cu un ID Apple ( a*****@yahoo.com ) Autentificati-va cu ID-ul Apple care a fost utilizat pentru a configura acest iPhone " la ID am bagat amalia@yahoo.com, ca am zis ca sunt 5 stelute, deci e numele meu apoi am bagat si eu o parola amalia.si mi-a aparut " ID Apple dezactivat. ID-ul dvs Apple a fost dezactivat din motive de securitate. Pentru a va activa contul, resetati-va parola la appleid.apple.com ".Am incercat sa o resetez, cica mi-au trimis un e-mail cu link-ul unde sa-o resetez, dar nu am primit pe niciun mail de al meu.Ce pot face? Trebuie sa-l duc la GSM? Sau pot sa-i fac ceva si acasa? Si daca il duc la GSM, cat costa? Tind sa adaug ca atunci cand l-am luat, in drum spre casa l-am resetat, am revenit la setarila din fabrica, si nu mi-a aparut asa ceva

4 răspunsuri:
| Alex299 a răspuns:

Poate e replica

| LTAA a răspuns (pentru Alex299):

Cum pui tu iOS 7 pe o replică (nu-i ca la Android)?

| Alex299 a răspuns (pentru LTAA):

A scuze happy

| Amalliaa explică (pentru Alex299):

Nu e replica