| Aaa222 a întrebat:

Am un iphone 6 de 16 gb, am pe el ios 10.3.2, sa imi fac update la ios 11? Eu nu prea as vrea sa ii fac update pentru ca telefonul are prea putin spatiul, iar ios 11 necesita 1, 21 gb...

2 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Nu este indicat update pentru cele scoase inainte de 6, adica 5, 5s, 4, etc. Elibereaza spatiu si fa update, vei vedea imbunatatiri ale softului cat si a duratei bateriei.

| SubZeroNexii a răspuns:

In opinia mea 16gb e mult prea puțin pentru un telefon. Hotărăște-te daca vrei sa faci update la ios 11 pentru că un downgrade e imposibil.