| Nicu7819 a întrebat:

Am un j7 2017 cumparat din carrefour in ianuarie si cu garantie. Dacă l-am scapat si i s-a stricat displayul dar telefonul arata impecabil, adică ecranul nu este spart sau ceva de genul, mi-l pot repara pe baza garanției?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îl vor repara. Cel mai probabil vor constata ca a fost scapat

| gelu1970 a răspuns:

Poți încerca.
Cei de la Samsung decid, după examinarea telefonului, dacă a fost vina ta sau "defect de fabricație".
Poate ai noroc și scoți reparația gratis. Șanse mici dar sunt.

| OctavianSps a răspuns:

Ti-l pot repara dar doar in situatia in care nu declari ca tu ai fost responsabilul defectiunii, pentru ca in mod normal daca il scapi e problema ta ca nu ai avut grija de el, iar garantia nu acopera decat probleme intrinsece. Le poti spune ca pur si simplu te-ai trezit intr-o zi ca nu mai apare imagine pe ecran, dar asta ar insemna sa minti deci, e decizia ta.