| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Am un jaf de PC și aș vrea să-i pun Windows 8. Procesorul e dual-core de 2.80 GHz, 2 GB de RAM, placa video e Ati Radeon X1550 64-bit de 512 MB. Îmi spune că e capabil pe 64-biti. Să-i pun Windows 8 sau nu?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune Linux! Merge foarte usor pe PC-ul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

"Jaf de PC"...
Cumpara-ti alt calculator, dar din banii castigati de TINE.

... Si ce vrei sa rezolvi cu W8, cand toata lumea fuge de el la win10?

| Ssssmokin a răspuns:

Poti sa ii pui si windows Vista, 7, 8, 8.1, 10 si xp insa acesta este scos din uz.

| Bula a răspuns (pentru Ssssmokin):

XP nu e scos "din uz", doar abandonat de mama lor.
Dovada este si ca-ti scriu aici de pe XP tongue

| Ssssmokin a răspuns (pentru Bula):

Abandonat/scos din uz tot pe acolo da happy. Din 2014( din cate stiu) nu mai primesti suport la el si in plus multe companii nici nu mai scot aplicații pentru xp. Oricum tot ii mai bun ca Vista laughing