| SpeakTeam a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5750G...

Am avut pentru primadata Windows 7 Ultimate pe el dar dupa aceea mi-am bagat Windows 8 ( crezand ca este mai bun si na poate merge mai bine) dar dupa cateva luni (6-7) incepe damblaua.

Din cand in cand se mai bloca dar a ajuns la momentele cand se bloca definitiv de nu mai puteam decat sa il inchid din buton (SHUT DOWN)

Asa ca am "incercat" sa instalez Windows 8 (precizez ca este cumparat) dar dupa ce terminat instalarea, pac iar se bloca si am bagat Windows 8 de vreo 4-5 ori.
A doua zi am incercat cu Windows 7 Ultimate dar acela a dat roade vreo 1-2 zile iar dupa aceea pac iar incepea si am bagat de 3-4 ori Windows 7 Ultimate de m-am saturat, si dupa instalari am incercat sa intru pe (google) am jucat ce am jucat, am bagat drivere cu EasyDrive si cu SpecDriver... Dar dupa aceea se blocheaza din nou, il inchid din buton (SHUT DOWN) si il repornesc la care imi arata " Windows no start corectly " si ma punea in situatia de a alege :
Start with:
- Safe Mode
- Safe Mode with network help
- Safe Mode with Command Propt
*****Si mai jos scrie :

Start Windows normaly...

Eu am dat Safe Mode si dupa aceea de nervi am apasat ENTER si dupa SPACE mi-a aratat ceva si dupa a disparut si s-a inchis.

Cand am incercat sa il deschid imi arata iconita Acer si dupa aceea im arata o bara in colt sus stanga ca aceeasta "-" si clipea clipea dupa accea s-a blocat.

Si de cate ori il deschid imi arata asta.
Am chemat un baiat care stia in ale PC-urilor dar imi zicea ca la instalarea Windows-ului ( 7 Ultimate) zicea ca nu ii arata "partitiile" ii dadea Refresh nimica i-a dat Load Driver nimic PC zicea " Driver nou't found "

INTREBARE:* Dece Windows-ul nu mai gaseste partitiile am incercat si cu cmd. scriind "Diskpach"sau ceva de genul si scria in consola Disk List si ii arata nu stiu ce pe acolo si zicea ca partitiile sunt in format "GTP" sau geva de genul nu mai stiu si ca nu erau pe "NTFS" cum pot rezolva aceasta problema

Nu imi ramane decat sa cumpar HardDisk :\ si nu prea imi convine pentru ca in orice exista "inca o metoda"

4 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Pai daca l-ai ametit cu atatea formatari componentele tale sufera plang si ele. Drivere le instalezi cand il formatezi? Baga xp si gata cel mai simplu windows.

| SpeakTeam explică (pentru LDCCristi):

Nu nu instalez driverele cand il formatez.

Si am spus " Cand bag Windows in el nu-mi arata PARTITILE"

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Windows 8 are auto repair doar bagi dvd cu el si ii dai repair nu este ca cel de la windows 7. Decat sa cumperi un hard nou mai bine il scoti pe cel are il ai si il pui la un PC (daca este prin sata) sa vezi daca nu cumva s-a stricat happy

| SpeakTeam explică (pentru Mihai_Myshu_1994):

Voi incerca metoda ta!

Revin cu in raspuns maxim 4-5 zile!