| SvVaLi a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5920 si de ieri nu mi se aprinde dysplaiil, adica se aprinde dar se vede doar o dunga si culori diferite! Mentionez ca am probat alt dysplai si acelasi lucru! Ce sa fie oare placa video?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In cel mai rau caz e placa.
totusi, inainte sa mergi pe aceasta varianta, schimba, in cazul in care poti, cablul ce conecteaza ecranul cu placa. de multe ori acesta se poate forfeca de la inchiderea si deschiderea ecranului.

| SasNetRomania a răspuns:

1incerca un reset/update de bios
2schimba incarcatorul
3daca problema persista posibil sa fie racirea si intra in protectie placa grafica
4sau mai rau, placa video te-a lasat.

Răspuns utilizator avertizat