| Niculae_Ionut_1995_M821 a întrebat:

Am un laptop Acer aspire a315-21g-65um.
Acest laptop are doua placi video, una integrata si una dedicata si nu pot folosi placa video dedicata. Am incercat tot, am intalat driverele din nou, am incercat sa dezactivez placa video integrata din device manager, nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Placa dedicata o sa fie folosita doar atunci când sistemul" consideră " că e necesar.

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Cel putin la NVIDIA exista o optiune din driver care permite sa dai click dreapta pe un program si sa alegi dintr-un sub-meniu care apare pe ce placa grafica sa il rulezi.