| lBroken69 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire E1-571G windows 7 sau XP? Vreau pentru jocuri sa fie bun.

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

După detalile date îmi dau seama că widows-ul este piratat. Știi că pirateria este ilegală, corect? Știi că trebuie să plătești o amendă cuprinsă între 2.000 de lei noi și 2.000.000 lei noi pentru pirateri, corect? Știi că ți se iau niște drepturi, corect? Știi că se poate ajunge la închisoare de 4 ani, corect? Toate astea-n România.
Așa, acum dacă vrei să nu ai probleme ai grijă să instalezi versiunea 64bits de windows 7(recomand windows 7 ultimate, dar nu e așa important), iar după să cauți un crack pe un site tr pentru el sau un CD- Key, dar crack mai bine. Nu o să mai ai probleme dacă instalezi și programele de bază(ex: Adobe, etc sunt câteva). De asemenea trebuie instalate toate driverele.
O zi frumoasă!

14 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Windows 7!

| Jipa95 a răspuns:

Nu suporta laptop-ul windows xp! Am si eu laptop asemanator ca al tau, si am avut probleme cu compatibilitatea driverilor pe windows xp. Cel mai recomandat windows pentru acel laptop, este 7 fara dar si poate!, merge brici!

| lBroken69 explică (pentru Jipa95):

Eee uite ca la mine nu merge, intru pe Mozilla, sau programe din astea si imi da errori(cate 3-4) dar cu toate astea tot porneste programul, jos langa ceas imi apare Windwows7 BUild 7601 This copy of windows is not geniune dupa 2 saptamani de la instalarea windowsului si alte magarii, tampenii de care m-am saturat, erori peste erori, jocurile merg cu lag(in afara de fifa, metin)laughing)

| Cosminovici18 a răspuns (pentru lBroken69):

Instaleaza windows 7 din nou corect si pe parcurs incearca sa nu ai vreun contact cu virusii laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru lBroken69):

Te referi la windows 7? Pai daca nu stii cum sa intretii un windows bagi n-spe mii de virusi in el, ti s-a instalat acel genuine din cauza windowsului piratat luat dupa nu stiu ce site si modificat, normal ca iti da erori cu caru.

| lBroken69 explică (pentru Jipa95):

A venit unu din asta care lucreaza la calculatoare si mi l-a pus, dar spune-mi si mie unde gasesc in Targu-Mures pe cineva care poate sa mi-l puna ca lumea?

| Jipa95 a răspuns (pentru lBroken69):

Pare rau, nu sunt din acea zona, nu cunosc pe nimeni!

| lBroken69 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Le am instalate toate, si mie mi l-a instalat cineva, iar aia mi-a aparut dupa ceva timp, iar eu cu ce sunt de vina? Am 13 ani si ma pun nebunii aia sa platesc 20 milioane si 4 ani inchisoare? Inteleg ca e ilegala, dar nu am vazut pe nimeni pana acum, arestat sau amendat pentru ca a luat de pe internet jocuri.

| lBroken69 explică (pentru Jipa95):

Ok frate, dar spune-mi si mie cum sa il ingrijesc?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru lBroken69):

Nu tu plătești, mă-ta și tac-tu. Scuze de adresare, dar așa mă adresez eu cu părinții altora, doar nu o să zic "mămica ta și tăticuțul tău" prea ciudat ar suna. Crede-mă, dacă te prind, te storc de bani, deși nu se zbat să prindă lumea căci nu le pasă să stea după fiecare să verifice. Să lăsăm asta acum.
Mă rog, atunci cine a avut grijă de instalarea windows-ului probabil ori că era prost crack-ul, ori că a uitat să închidă complet update-urile, din toate părțile. O parte mare de probleme sunt sigur de acolo.

| lBroken69 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Ar trebui să reformatez total windows-ul? Presupun ca am si virusii în el.Costă scump? Si cum as putea avea grijă de el, in afara ca ai pun un anti-virus? Sincer cu Windows 7 nu sunt foarte, foarte tare familiarizat, până nu am avut laptopul am avut PC, cu XP.

| Jipa95 a răspuns (pentru lBroken69):

Usor cu jocurile, mai ales acum pe timp de vara. Pune-l-l undeva sa aiba aerisire, nu pe pat, undeva sa aiba loc acea gura de ventilatie.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru lBroken69):

Nu instala niciodată windows XP, e fără rost.
Eu nu sunt acolo, nu știu sigur, dar îți recomand 2 lucruri:
-găsește un crack calumea care să te scpate de mesajul ăla că nu e genuine
-inchide update-urile și din control panel și prin Run(cauți pe net cum se închid toate update-urile)
-ia Microsoft Essential Antivirus și curăță-l(dă-i update la antivirus, iar după scanare).
-instalezi programele necesare oricărui PC ca de exemplu Adobe, un media player, etc.

A doua variantă:
-reinstalare windows, căutare crack calumea care să îndepărteze orice mesaj și restul spune mai sus.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru lBroken69):

După detalile date îmi dau seama că widows-ul este piratat. Știi că pirateria este ilegală, corect? Știi că trebuie să plătești o amendă cuprinsă între 2.000 de lei noi și 2.000.000 lei noi pentru pirateri, corect? Știi că ți se iau niște drepturi, corect? Știi că se poate ajunge la închisoare de 4 ani, corect? Toate astea-n România.
Așa, acum dacă vrei să nu ai probleme ai grijă să instalezi versiunea 64bits de windows 7(recomand windows 7 ultimate, dar nu e așa important), iar după să cauți un crack pe un site tr pentru el sau un CD- Key, dar crack mai bine. Nu o să mai ai probleme dacă instalezi și programele de bază(ex: Adobe, etc sunt câteva). De asemenea trebuie instalate toate driverele.
O zi frumoasă!

| Adaptor1 a răspuns:

Windows xp este bun pentru jocurile putin mai vechi dar daca tu ai laptop avansat este recomandat sa ai windows 7