| Ursu_Andrei_1997 a întrebat:

Am un laptop Acer aspire e5-573G, am o problema la el, el are un i3 cu placa video integrata si o placa video dedicata gt920m dar nu detecteaza placa video, nu stiu exact ce sa fac

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai instalat driver-ele de placa video NVIDIA? In Device Manager iti apare ceva cu semn de exclamare galben (vreun video device, ceva)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ca placa video sa nu fie introdusa bine in slot, sau a fost fortat cablul si placa daca nu a fost fixata cu surub de carcasa s-a miscat si ea.Ar fi bine sa opresti calculatorul, sa scoti cablul de alimentare si sa repozitionezi cu atentie placa video in slotul PCI-E.La cuplarea unei placi video pe slotul PCI-E chipsetul grafic incorporat in placa de baza e dezactivat automat. Drivere placi video on-board au aparut probabil la instalarea driverelor de pe CD-ul care vine cu placa de baza, unde s-au selectat toate driverele pentru instalare.si trebuie sa apara in Add/Remove Programs.