| CristianaM a întrebat:

Am un laptop Acer Extensa 5230 E, si mi s-a ars incarcatorul, asa ca tatal meu mi-a cumparat un alt incarcator.
Desi este tot pentru Acer, e diferit de incarcatorul cel vechi... si si ceea ce scrie pe el e diferit. Se incarca, nu am nicio problema...
Stiti cumva daca imi poate crea probleme? Ma tem sa nu ii dauneze laptopului...

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

NU o sa ai nici o problema, toate incarcatoarele au acelasi standard.

2 răspunsuri:
| luigy21ro a răspuns:

Cum a spus si Seath89 toate incarcatoarele au acelasi standard... si nu prea... Il poti folosi linistit pentru ca nu vei pati nimic. cu toate ca nu toate laptopurile de la Acer sunt identice si nici incarcatoarele. adica ma refer ca nu toate laptopurile au acelasi consum, aceiasi amperi, etcwinking dar va merge si asa.

| CristianaM explică:

Multumesc mult!