| SKa a întrebat:

Am un laptop Acer, si am băgat un card de memorie in el cu adaptor si nu-mi citește cardul, in aparatul de fotografiat merge cu tot cu adaptor, ceva soluți?

Răspuns Câştigător
| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Cu windows 7 click dreapta pe my computer click pe manage
click pe disk management si vezi daca windows-ul al vede in casutele de jos
daca al vede inseamna ca nu i-a alocat o litera click dreapta pe el si change drive letter ai adaugi o litera care vrei si gata... asta este tot ar trebui sa fie ok.
Daca nu este vazut in disk management posibil sa nu ai driver-u autoinstalat de windows sau o defectiune la card reader

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ori adaptorul nu este potrivit pentru laptop, ori nu functioneaza cititorul (nu face contact sau nu are driverele necesare instalate) ori sistemele de fisiere nu sunt compatibile.

Inceaca si cu un cititor de card pe USB sau pe alt calculator, sa delimitezi sursa problemei.

| octav005 a răspuns:

Incearca pe alt usb de la laptop, sau nu ai instalat driverele de la placa usb

Răspuns utilizator avertizat