| StefanVilsan a întrebat:

Am un laptop Acer si i-am instalat Windows 10 (el avea Windows 8) si nu mai functioneaza touchpad-ul, nu il gasesc nici in setari iar driver-ul de synaptics nu se instaleaza, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Pur si simplu instaleaza-ti update-urile.Sunt enorm de importante! ai rabdare cu ele si de fiecare data cand iti va cere update, fa-le.Este imposibil sa ramai fara driver. Totodata poti cauta modelul laptopului pe internet vezi ce model are la touchpad si cauti drivelul separat si il instalezi; trebuie sa gasesti asa daca cu update-urile n-ai ajuns nicaieri. happy

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

De obicei se instaleaza automat un driver generic pentru touchpad. Daca nu s-a intamplat asta, incearca sa il instalezi tu manual, il cauti pe google apoi il copiezi pe laptop si il instalezi.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

3DP_net

| DoctorWh0 a răspuns:

Cauta pe internet driverul si instaleaza-l. Daca nu poti folosi driver booster si faci asta mult mult mai repede, plus ca instaleaza si ultimele driveruri pentru toate perifericele. Si foarte foarte important, mentine sistemul la zi cu update-urile.