| Dancs_Paula_1998 a întrebat:

Am un laptop Acer si l-am conectat prin cablu la un televizor Samsung. Am fost plecata 30 de minute si cand am venit si am deschis televizorul si laptopul care era conectat la televizor ecranul televozorului era mai roz decat cel al laptopului. Am dat si restart si tot asa ramane ecranul de la televizor tot roz, ce sa fac? Ce are?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scoate aparatele din priză câteva minute (fă și o rugăciune) și le reintroduci in priză - ar trebui să revină la normal ambele

| NLS a răspuns:

Daca ai inca o mufa HDMI la acel televizor, foloseste-o pe aceea.
Sunt MARI sanse sa mearga.

Exact aceeasi problema o am eu cu televizorul LG al mamei.
Trebuie sa scot receiverul sa bag HDMI-ul de la laptop, caci in mufa libera NU merge ok, se vede totul foarte roz, si imaginea se intrerupe in mod repetat, la 4-5 secunde.
In cealalta mufa merge brici.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Deasemenea, conecteaza laptopul la priza, nu il folosi pe baterie.