| teodora_popescu a întrebat:

Am un laptop al carui hdd a fost schimbat cu un ssd. Am nevoie de ceva de pe vechiul hard si mi-am luat un rack de pus in locul dvd-ului. Am o intrebare, hardul respectiv are inca instalat pe el windowsul. Daca am montat hardul in rack cand deschid laptopul pot sa aleg sa mi se deschida cu windowsul de pe acel hard? Fisierele pot fi accesate fara a deschide windowsul de pe el? Adica deschid windosul instalat pe noul ssd, pot accesa fisierele de pe acel hard asa?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Da inca are windows-ul instalat pe el. Atata timp cat ssd-ul ramane primul in bios poti accesa fisierele de pe vechiuld hard fara probleme.