| crm9 a întrebat:

Am un laptop ASUS.I-am instalat windows XP sp3.
Am instalat toate driverele mai putin cel video.
L-am gasit prin programul EVEREST si Driver Genius Prefessional 11. Dar nu l-am putut descarca
E placa integrata.
Modelul : SIS 351 mirage 3 igp
Cine imi da driverul si functioneaza funda si vot!winking

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Cauta pe google "SIS 351 mirage 3 igp drivers"! imposibil sa nu dai de un site cu drivere pentru placa de baza! bafta!

| dannyel86 a răspuns:

Modelul laptopului, te rog.
Asus e brandul, dar mai are si alte mentiuni de individualizare.

| crm9 explică (pentru dannyel86):

Modelul este ASUS K50c
Cu urmatoarele specificati:
Laptop Asus, Tip Notebook, Ecran WXGA 15.6", Rezolutie ecran 1366 x 768, Procesor Intel Celeron, Frecventa procesor 1200 MHz, Model procesor 2620M, RAM 3072 MB, RAM maxim suportat 4096 MB, Capacitate hard 250 GB, Chipset video SiS Mirage 3+, FreeDOS, Baterie Li-Ion 6 celule, Camera web 0.3 MP, Cititor carduri, Difuzoare integrate

Driverul pentru placa video imi trebuie. Multumesc!

| dannyel86 a răspuns (pentru crm9):

Link oficial Asus cu drivere pentru laptopul tau.
Alege sistemul de operare pe care il ai instalat, apoi descarca driver-ul vga corespunzator. Sper sa-ti fie de folos.
Ai toate driverele oficiale compatibile aici:
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=K50C&p=3&s=188

| dannyel86 a răspuns:

Link oficial Asus cu modelul laptopului tau.
Alege sistemul de operare pe care il ai instalat (xp/vista/win7) si apoi descarca driver-ul vga corespunzator. Sper sa-ti fie de folos!
Celelalte drivere oficiale le gasesti tot aici.
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=K50C&p=3&s=188

| MCG a răspuns:

Nu te mai complica cu modelul;) uite aici link...dai download driver in dreapta paginii si te duce pe filebox daca nu ma insel si il descarci de acolo si merge garantat:)

http://www.driverlar.com/sis-351-mirage-3-igp-driver.html