| madalina4you a întrebat:

Am un laptop, Asus Notebook, care nu-si mai recunoaste bateria. De ceva timp il folosesc doar pe curent. Intrebarea este, sa scot bateria de tot sau sa o las acolo chiar daca nu functioneaza? Exista pericolul ca bateria sa se oxideze (sau sa-mi afecteze laptopul altcumva) daca il las? Mentionez ca bateria nu se poate scoate chiar atat de usor, trebuie desfacut laptopul pentru a ajunge la ea. Momentan nu imi permit una noua.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti s-o lasi acolo atata timp cat nu te "deranjeaza", dar odata ce desfaci laptopul daca iti este la indemana, scoate-i si bateria daca tot e desfacut. Pericole "exista" intotdeauna, orice ar zice oricine, dar sunt sanse extrem de mici sa iti faca probleme.

| RAY a răspuns:

Cum adica nu recunoaste? bateria nu se scoate niciodata, in caz de ceva aia suporta socul