| alecuelis0020 a întrebat:

Am un laptop: Asus-PRO60 si am o problema la el, imi porneste se vede prima imagine cu f2 setup si restul, dar de acolo nu porneste, ramane acolo mereu. Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| MrsAllAmerican a răspuns:

Am avut cam aceeasi problema la un Acer. incearca sa il pornesti cand e la incarcat si cu acumulatorul scos. daca nu merge, lasa-l cateva zile in pace si incerca din nou. Si daca nu merge du-l la un service pentru ca s-ar putea sa ai probleme cu unul dintre acele "picioruse" de la microprocesor. Daca nu iti intra in windows deloc cam asta cred ca ar putea fi. si cauza e ca poate il tii pe perne, il tii in brate in pat si acoperi aerisirea. oricum, ce am facut eu a fost sa il las cateva zile asa si apoi a mers dar mai are "crize" de genul asta si e enervant. Au adus la un service din bacau o masina care lipeste piciorusele alea dar nu au nicio garantie. Nu stiu sigur daca e de la asta, ar putea fi si placa video sau nu stiu, poate ai avut windowsul instalat prost.

7 răspunsuri:
| alecuelis0020 explică:

Alt raspuns se mai poate da?

| alecuelis0020 explică (pentru MrsAllAmerican):

La care picioruse te referi?

| LostInPark a răspuns:

Decupleaza/scoate bateria si incarcatorul. Tine apasat butonul de pornire 10 sec. Pune-i bateria si incarcatorul.
Oh, ma simt atat de util, imi vine sa inlocuiesc statuetele cu Victoria Agarici cu. mine.

| K0sti a răspuns:

Memoria ai testat-o, hardul l-ai testat, sau decat iti pui intrebari?

| alecuelis0020 explică (pentru K0sti):

Am scos memoria, la fel si hardul, cand am scos hardul am putut intra in bios, cand l-am bagat, aceeasi problema.

| alecuelis0020 explică (pentru LostInPark):

Am facut, aceeasi problema...

| K0sti a răspuns (pentru alecuelis0020):

Si atunci ce mai vrei, ti-ai raspuns la intrebare! Asta un aspect! Eu nu ti-am spus sa scoti memoria, eu ti-am spus sa o testezi! Un calculator fara memorie nu va porni niciodata, asa ca degeaba o scoti!