| Justrix a întrebat:

Am un laptop ASUS X551C Windows 7 32-bit (are deja 5 ani) si acum cateva zile au inceput niste probleme cu sunetul. Sunetul merge si se aude bine dar trebuie sa astept de obicei cam 30 de secunde de cand dau Play la un video, sau orice alt sunet, pana cand incepe redarea videoclipului iar in acest timp nu pot face nimic altceva. Aceasta problema se intampla si in orice alt program care are nevoie sa redea un sunet. Am cautat pe internet si nu am gasit nici un articol despre asa tip de problema. Am incercat sa reinstalez si sa fac update la driverul de sunet si sa folosesc alte boxe/casti dar nimic nu merge...
Sper ca cineva sa ma poata ajuta

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

In afara de a incerca cu un Ubuntu Live nu am alta idee - daca si din Linux merge prost atunci ai o problema de hardware. Altfel, e de software (= driver din Windows).

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai incercat cu un fisier MP3 local (de pe disk)? Daca incerci de pe Internet sa nu ai probleme cu viteza si sa dureze 30 sec pana aduce ceva in cache.

| Justrix explică (pentru flixbuster):

Aceasta problema apare la orice fisier de tip audio fie local fie online

| flixbuster a răspuns (pentru Justrix):

In afara de a incerca cu un Ubuntu Live nu am alta idee - daca si din Linux merge prost atunci ai o problema de hardware. Altfel, e de software (= driver din Windows).