| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop,cand apas pe butonu de pornire laptopul face o flama la mufa de alimentare de la laptop, va rog dati-mi un raspuns rapid si corect!

Răspuns Câştigător
| Tukann a răspuns:

Cel mai probabil un scurt mic intre mufa de la incarcator si placa de la laptop. Poate sa arda laptop-ul. Incearca sa il duci la un service de calculatoare

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Probabil mufa are joc si in sarcina apar scantei. Trebuie schimbata mufa mama din laptop.

| ro74florin a răspuns:

Schimbă mufa
Sau
Verifică mufa, fiindcă este vreun fir dezizolat(sa nu fie alimentatorul in priza când verifici)

| Tofan_Iulian_2001_nyiz a răspuns:

Proboabil ai incarcatorul fisurat sau defect, ar fi prea improbabil sa ti se defecatat mufa de intrare la laptop oricum ai grija ca poti risca un scurt ori la laptop ori la incarcator. Daca e de la incarcator scoate-l din priza si lasa-l asa 15 minute, dupa daca numai face flama e ok.