| LosSantos12 a întrebat:

Am un laptop care are doar un jack pentru casti(nu si microfon, se foloseste doar microfonul integrat in laptop). Cand bag casti cu microfon, microfonul se aude extrem de incet, iar cand bag casti de telefon, microfonul se aude in regula.Cum as putea face sa mearga microfonul cand bag castile cu microfon?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa de sunet externa USB.

| StefanCosmin a răspuns:

Castile si microfonul au doar un singur fir?

| LosSantos12 explică (pentru StefanCosmin):

Nu, un fir este pentru sunet si un fir pentru microfon.

| StefanCosmin a răspuns (pentru LosSantos12):

A, atunci du te la auchan cumpara un adaptor care le uneste pe ambele intr o singura mufa, incearca si asa

| cristii3131 a răspuns:

Iti trebuie o placa de sunet pentru aceasta treaba!
Una normala costa 30-50 lei pe PC Garage.
Daca vrei performanta maxima la microfon trebuie sa iti iei placa de sunet la 200-300 lei.