| xSega a întrebat:

Am un laptop care atunci când deschid un joc funcționează maxim câteva minute iar apoi se Închide, dacă îl folosesc la orice altceva nu am nici-o problema, când rulez cu el pe net temperatura sta la 38-45 de grade iar imediat cum deschid un joc temperatura sare la 60 și ceva apoi ajunge la 70 unde rămâne acolo dar problema e ca totul e in regula, e curățat de praf, pasta de răcire noua și nu înțeleg de ce nu vrea sa ruleze niciun joc și temperatura care sare pe loc la 60 de grade nu mi se pare ceva normal, știe cineva care ar putea fi cauza?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara un stand (suport) cu cooler. Nu-ti pot da exemple ca toate siteurile sunt blocate.

Bula
| Bula a răspuns:

Procesorul este prea "chinuit".
Redu rezolutia jocului si va functiona mai bine.

| xSega explică (pentru Bula):

O sa încerc dar procesorul e destul de bun deci nu ar trebui sa fie o problema