| Gateway20000 a întrebat:

Am un laptop compaq cq58 piese 4gb ram, procesor Intel celeron 1, 80ghz duo, placa video Intel hd graphics family este pe 64bit, este cumparat din Italia si a fost cu windows 8..si vreau sa ii bag windows7 dar nu merge...se instaleaza putin si dupa primul restart de la windows se blocheaza. stiti de ce? dau funda.

5 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Incearca cu alt Cd de win7 sau e posibil sa nu aiba suport pe Win7 doar pe win8 si de aia nu iti merge.

| Jipa95 a răspuns:

Asa dintr-o data fara eroare, fara nimic dintr-o data? Te rog da mai multe detalii.

| Gateway20000 explică (pentru Jipa95):

Pai:bagi dvd-ul cu windows dai restart, se incarca windowsul linia aia de jos dupa ce se termina linia aia de incarcat se da restart, ai vazut dupa ce se da restart trebuie sa se deschida si sa apara alea cu instal...etc. dar la mine se blocheaza cand apar acele culori de la windows pe mijlocul ecrenului. cam asa se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil nu iti merge dvd e cu un win de pe net. cei de la Microsoft au bagat sperietii in restul ca win 8 e tot "anti_piratate" ceva de genu, poate de aia nu merge. nu stiu ce sa zic, daca nu ai bani de unu din magazin, baga din nou 8 dar s-ar putea si ala sa nu mearga daca e tot piratat, ca cd cu win 8 nu cred ca ti-a dat ca nu se ma da demult

| Gateway20000 explică (pentru anonim_4396):

Am dvd-ul cu windows original. dar nu merge. eu am pc si il folosesc la mine. dar asta este laptop-ul lui tata, dar la el vad ca nu merge. windows-ul este luat din magazin.