| Alexandrumrz a întrebat:

Am un laptop compaq presario cq71 cumparat acum o luna si am probleme cu bateria (laptopul nu este la mana a 2a si are baterie originala) imi apar erori care spun sa inlocuiesc bateria inainte sa il folosesc il incarcan nu l-am incarcat in timp ce il foloseam iar acum nu rezista decat 5 minute folosit si 10 in standby este vreo defectiune? bateria este fabricata in america

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Dupa ce scrii eu as considera bateria defecta dar fiind in garantie i-ti recomand sa-l duci la magazin/sevice autorizat si o sa vada ai ceea ce e de facut.In MAXIM 14 zile TREBUIE ori ti-l repara/schimba daca nu faci o plangere la PC(protectia consumatorului)cu bonul fiscal/garantie/bon casa de marcaj etc

Dupa o luna nu se poate sa te lase bateria(acumulatorul)doar daca nu-ai trantit/scapat!