| Casey24 a întrebat:

Am un laptop cu 4 gb ram ddr3, stiti cumva daca mai pot adauga inca o placuta ram tot de 4 gb. Modelul este Asus x54hr,adica mai este inca un slot liber?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cel mai sigur este să scoți căpăcelul de deasupra zonei unde e RAM-ul și vezi cu ochii tăi; noi de un' să știm dacă sunt unul sau două (sau mai multe) socluri și câte module ai deja înfipte acolo?!?

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Cel mai sigur este sa intri de le laptop pe site-ul crucial.com

Acolo cauti "System scan". Dai "Accept" si dai "download scanner". Iti va descarca un file, iar tu il pornesti si astepti citeva secunde. Dupa asta ti se va deschide o noua fereastra in browser si iti va arata cite sloturi totale ai, cite sloturi iti sunt ocupate, ce fel de memorie sta, cita memorie poti sa ii pui maxim, si care sunt cele mai bune variante.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Crezi ca daca o sa ai 8gb ram o sa fie mai rapid sau ce?laughing

| Casey24 explică (pentru FatUglyVirgin):

O sa imi mearga fifa 2015.